Füruzan İkincioğulları

Füruzan İkincioğulları 04.02.1933 tarihinde Ödemiş’de doğmuştur. Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesinden 1957 yılında mezun olmuştur.

25.12.1958 tarihinde Danıştay Yardımcısı unvanıyla mesleğe başlamış, Danıştay Başyardımcılığı görevinden sonra 13.04.1977 tarihinde Danıştay Üyeliğine seçilmiştir.

Füruzan İkincioğulları 15.02.1990 tarihinde Danıştay Altıncı Daire Başkanlığına, 30.03.1994 tarihinde Danıştay Başkanlığına seçilmiş, 04.02.1998 tarihinde yaş haddinden emekliye ayrılmıştır.

Bu yazı Danıştay kategorisine gönderilmiş ve , , ile etiketlenmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

Bir Cevap Yazın