Hazım Türegün

Danıştay eski başkanlarından Hazım Türegün 1891 yılında doğmuş, Hukuk Mektebini bitirmiş, 11.06.1936 tarihinde Danıştay Üyeliğine, 26.12.1942 tarihinde İkinci Daire Başkanlığına ve 14.01.1952 tarihinde de Danıştay Birinci Başkanlığına seçilmiştir.

Hazım Türegün 08.05.1954 tarihinde Milletvekili seçilmesi üzerine emekliye ayrılmıştır.

Bu yazı Danıştay kategorisine gönderilmiş ve , , ile etiketlenmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

Bir Cevap Yazın