İbrahim Topuz

İbrahim Topuz, 15 Kasım 1963 tarihinde Burdur`un Bucak ilçesinde dünyaya geldi. Gazi Üniversitesi İktisadi İdari Bilimler Fakültesi Maliye Bölümü`nü bitirdi.

2001 yılında Gazi Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Kamu Yönetimi Bölümü`nde yüksek lisans çalışmasını tamamladı.

Topuz`un çok sayıda yayınlanmış kitabı ve makalesi bulunuyor. Topuz, Şekerbank Mali Tahlil Uzmanlığı ve Van İdare Mahkemesi Hakimliği görevlerinde bulundu.

23 Haziran 1995 tarihinde Danıştay Tetkik Hakimliği`ne, 28 Aralık 2008 tarihinde de Danıştay Savcılığı`na atandı. 02 Şubat 2005-28 Aralık 2009 tarihleri arasında Danıştay Genel Sekreter Yardımcılığı görevinde de bulundu. Evli ve iki çocuklu.

Danıştay savcısı İbrahim Topuz, 17.10.2010 tarihli seçim ile Hakimler ve Savcılar Yüksek Kurulu üyeliğine seçildi.

Bu yazı Danıştay, Diğer, Savcılar kategorisine gönderilmiş ve , , , , ile etiketlenmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

Bir Cevap Yazın