Teoman Gökçe

Dr.Teoman Gökçe, 29 Mayıs 1969 tarihinde Tokat`ın Niksar ilçesinde doğdu. İlkokul, ortaokul ve lise eğitimimi burada tamamladıktan sonra, 1986 yılında girdiği Marmara Üniversitesi Hukuk Fakültesi`nden 1990 yılında mezun oldu.

1991 yılında İstanbul hâkim adayı olarak mesleğe başladı. Adaylık sürecinin sonunda, 1993 yılı sonbahar kura kararnamesi ile atandığı Konya Yalıhüyük Cumhuriyet Savcılığı görevinden sonra, Besiri(Batman) Cumhuriyet Savcılığı görevinde bulundu. 1999 yılında ise halen sürdürmekte olduğu Yargıtay Tetkik Hâkimliği görevine tayin edildi. Marmara Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Ceza Hukuku anabilim dalında Yüksek Lisans ve Selçuk Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Ceza ve Ceza Usul Hukuku anabilim dalında Doktora eğitimini tamamladı. `Savcılık İşlemlerinin Hukuki Niteliği` adlı doktora tezi bulunuyor. İyi derecede İngilizce biliyor. Evli ve iki çocuk babası.

Yargıtay 10. Ceza Dairesi Tetkik Hakimi Dr. Teoman Gökçe, 17.10.2010 tarihli HSYK seçimi ile Hakimler ve Savcılar Yüksek Kurulu üyeliğine getirildi.

Bu yazı Diğer, Hakimler, Yargıtay kategorisine gönderilmiş ve , , , , , ile etiketlenmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

Teoman Gökçe için 1 cevap

  1. Geri izleme: Teoman Gökçe | Hukuk Sitesi

Bir Cevap Yazın