Kategori arşivi: Danıştay

Rıza Göksu

Danıştay eski başkanı Rıza Göksu 1903 tarihinde doğmuş, Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesini bitirmiş, 1939 yılında Danıştay Birinci Sınıf Muavinliği ve Müddeiumumiliği unvanıyla mesleğe başlamış, 1941-1948 yılında Danıştay dışında hizmet verdikten sonra 1948 yılında Kanunsözcüsü olarak Danıştay’a dönmüş, 1950 yılında Danıştay … Okumaya devam et

Danıştay kategorisine gönderildi | , , ile etiketlendi | Yorum yapın

Prof. İsmail Hakkı Ülgen

Danıştay eski başkanı Prof. İsmail Hakkı Ülgen 1914 yılında doğmuş, Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesini bitirmiş, 1960 yılında Danıştay Üyeliğine, 1966 yılında Danıştay Birinci Daire Başkanlığına seçilmiştir. Prof. İsmail Hakkı Ülgen 23.01.1969 tarihinde Danıştay Birinci Başkanlığına seçilmiş, 26.11.1979 tarihinde yaş haddinden … Okumaya devam et

Akademisyenler, Danıştay kategorisine gönderildi | , , , , ile etiketlendi | Yorum yapın

Ragıp Tartan

Eski danıştay başkanı Ragıp Tartan 1916 yılında doğmuş, Siyasal Bilgiler Okulunu bitirmiş, 31.01.1949 tarihinde Danıştay Yardımcısı unvanıyla mesleğe başlamış, 1960 yılında Danıştay Üyeliğine, 1973 yılında Danıştay Onüçüncü Daire Başkanlığına seçilmiştir. Ragıp Tartan 24.12.1979 tarihinde Danıştay Başkanlığına seçilmiş, 20.08.1981 tarihinde yaş haddinden emekliye … Okumaya devam et

Danıştay kategorisine gönderildi | , , ile etiketlendi | Yorum yapın

Orhan Arif Özdeş

Danıştay eski başkanı Orhan Arif Özdeş 1922 yılında doğmuş, Ankara Hukuk Fakültesini bitirmiş, 31.01.1945 tarihinde Mülazım unvanıyla Danıştay’da göreve başlamıştır. Muavinlik, Kanunsözcülüğü, Başyardımcılık görevlerinde bulunmuş, 09.10.1963 tarihinde Danıştay Üyeliğine seçilmiştir. 15.09.1981-26.01.1982 tarihleri arasında Danıştay Başkanlığına vekalet etmiştir. 26.01.1982 tarihinde Danıştay … Okumaya devam et

Danıştay kategorisine gönderildi | , , , ile etiketlendi | Yorum yapın

Orhan Tüzemen

Danıştay eski başkanı M. Orhan Tüzemen 1923 yılında doğmuştur. Hukuk Fakültesini bitirmiş, 1965 yılında Danıştay Kanun sözcülüğüne atanmış, 09.06.1971 tarihinde Danıştay Üyeliğine seçilmiştir. Orhan Tüzemen 15.11.1979 tarihinde Altıncı Daire Başkanlığına, 25.01.1982 tarihinde Başkanvekilliğine, 25.05.1987 tarihinde de Danıştay Başkanlığına seçilmiş, 14.12.1988 … Okumaya devam et

Danıştay kategorisine gönderildi | , , ile etiketlendi | Yorum yapın

Süleyman Sırrı Kırcalı

Eski danıştay başkanı Süleyman Sırrı Kırcalı 1925 yılında doğmuştur. Siyasal Bilgiler Fakültesini bitirmiş, 10.09.1955 tarihinde Danıştay Yardımcısı unvanıyla mesleğe başlamıştır. Süleyman Sırrı Kırcalı Genel Sekreter Yardımcılığı, Kanun sözcülüğü görevlerinde bulunmuş, 29.02.1972 tarihinde Danıştay Üyeliğine seçilmiştir. Süleyman Sırrı Kırcalı Danışma Meclisi … Okumaya devam et

Danıştay kategorisine gönderildi | , , , ile etiketlendi | Yorum yapın

Süleyman Türkoğlu

Danıştay eski başkanı Süleyman Türkoğlu 18.12.1925 tarihinde Mucur’da doğmuştur. Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesinden 1947 yılında mezun olmuştur. Ankara ve Kırşehir hakim adayı olarak 1947 yılında göreve başlamış daha sonra, Kahta Sorgu Hakimi, Göksu Hakim Yardımcısı, Kızılcahamam Arazi ve Kadastro Hakimi, … Okumaya devam et

Danıştay, Hakimler kategorisine gönderildi | , , ile etiketlendi | Yorum yapın

Ekrem İspir

Ekrem İspir 05.04.1928 tarihinde Sivas’da doğmuştur. Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesinden 1951 yılında mezun olmuştur. Ekrem İspir 25.03.1953 tarihinde Danıştay Yardımcısı olarak mesleğe başlamış, Kanunsözcülüğü görevinden sonra, 09.06.1971 tarihinde Danıştay Üyeliğine, 14.09.1978 tarihinde Danıştay Dördüncü Daire Başkanlığına, 25.12.1990 tarihinde Danıştay Başkanlığına … Okumaya devam et

Danıştay kategorisine gönderildi | , , , ile etiketlendi | Yorum yapın

Hüseyin Metin Güven

Hüseyin Metin Güven 15.03.1929 tarihinde Avanos’da doğmuştur. Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesinden 1962 yılında mezun olmuştur. Subaylık ve TCDD Hasılat Müfettişliği yapmış, 31.10.1963 tarihinde Danıştay Yardımcısı unvanıyla mesleğe başlamış, Danıştay Başyardımcılığı, Danıştay Genel Katip Yardımcılığı, Anayasa Mahkemesi Geçici Raportörlüğü görevlerinde bulunmuştur. … Okumaya devam et

Danıştay kategorisine gönderildi | , , , ile etiketlendi | Yorum yapın

Füruzan İkincioğulları

Füruzan İkincioğulları 04.02.1933 tarihinde Ödemiş’de doğmuştur. Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesinden 1957 yılında mezun olmuştur. 25.12.1958 tarihinde Danıştay Yardımcısı unvanıyla mesleğe başlamış, Danıştay Başyardımcılığı görevinden sonra 13.04.1977 tarihinde Danıştay Üyeliğine seçilmiştir. Füruzan İkincioğulları 15.02.1990 tarihinde Danıştay Altıncı Daire Başkanlığına, 30.03.1994 tarihinde … Okumaya devam et

Danıştay kategorisine gönderildi | , , ile etiketlendi | Yorum yapın