Av.Mehmet Sait Pazarbaşı

Avukat Mehmet Sait Pazarbaşı, 1937 yılında Diyarbakır Silvan’da doğan İstanbul’daki ünlü avukatlardan biri olup, İstanbul Barosu avukatlarındandır.

Küçük yaşlarda yatılı olarak okumak üzere geldiği İstanbul’da Kabataş Erkek Lisesi’ni bitirdikten sonra İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesinden mezun olmuştur.

Av.Mehmet Sait Pazarbaşı

Av.Mehmet Sait Pazarbaşı

 

1968 yılında başlattığı Pazarbaşı Hukuk Bürosu ‘ndaki avukatlık faaliyetlerine, 1990 yılında oğlu Av.Feyz Pazarbaşı ve 1993 yılında ise kızı Av.Fatoş Berna Pazarbaşı‘nın da katılımı ile devam etmiş ve 2015 senesine kadar toplumca bilinen ünlülerin avukatlığı da olmak üzere sayısız dava ve ihtilafı başarılı bir şekilde çözüme ulaştırmıştır.

9.10.2015 tarihinde Cuma vakti vefat eden ünlü avukat, neredeyse 50 yıllık hukuk bürosunda birçok ünlü kişinin, büyük şirketlerin avukatlığını üstlenmiş, katıldığı radyo ve tv programları ile gazete yazıları ile Türk hukukuna hizmet etmiş, bununla da yetinmeyerek hukukçuların babası olarak tanınmasına neden olan iki  çocuğunu da hukukçu olarak yetiştirerek büyük beğeni toplamıştır.

İÜ Hukuk fakültesinde öğrenci başkanlığını yapan, Kabataş Erkek Liseliler vakfı üyesi olan, Fransızca bilen, Tevfik Fikret ve Behçet Necatigil gibi ülkemizin en değerli hocaları tarafından eğitilen ve TC Adalet sistemine büyük katkıları ile Atatürkçü ve Cumhuriyetçi özellikleri ile öne çıkan bu üstadımız ünlü avukatı saygı ve rahmetle anıyor, halen faaliyetlerine çocukları tarafından etkinliklerine devam eden yarım asırlık köklü hukuk bürosuna başarılarının devamını diliyoruz.

Bugün için onun kurduğu Pazarbaşı avukatlık bürosu yaklaşık 15 çalışanı ile Türkiyenin en iyi avukatlık büroları arasında yer almakta olup, yerli ve yabancı müvekkillerine hukuki danışmanlık ve avukatlık hizmeti vermeye devam etmektedir.

Not: Av.Feyz Pazarbaşı, Türkiye’nin en büyük ve en iyi hukuk sitesi olan Hukuki Net sitesinin kurucusu ve sahibi olup, kendisine bu açıdan ayrıca Türk halkı ve Türk Hukuku adına teşekkür ediyoruz.

Bu yazı Avukatlar kategorisine gönderilmiş ve , , , , , ile etiketlenmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

Bir cevap yazın