Ender Çetinkaya

Eski danıştay başkanı Ender Çetinkaya 02.04.1941 tarihinde Adapazarı’nda doğmuştur. Ender Çetinkaya İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesinden 1964 yılında mezun olmuştur.

Ender Çetinkaya İller Bankası İstanbul Bölge Müdür Yardımcılığı, TCDD Genel Müdürlüğü Personel Dairesi Başkanlığı, Müşavir Avukatlığı, Dış İlişkiler Dairesi Başkanlığı, Genel Müdür Yardımcılığı ve Yönetim Kurulu Üyeliği, Genel Müdürlüğü ve Yönetim Kurulu Başkanlığı görevlerinde bulunmuş, 30.09.1986 tarihinde Danıştay Üyeliğine seçilmiştir. Hakimler Savcılar Yüksek Kurulu Yedek Üyeliği yapmış, 06.10.2000 tarihinde Danıştay Beşinci Daire Başkanlığına seçilmiştir.

Ender Çetinkaya 14.04.2004 tarihinde Danıştay Başkanlığına seçilmiş, 02.04.2006 tarihinde yaş haddinden emekliye ayrılmıştır.

Bu yazı Danıştay kategorisine gönderilmiş ve , , ile etiketlenmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

Bir cevap yazın