Orhan Arif Özdeş

Danıştay eski başkanı Orhan Arif Özdeş 1922 yılında doğmuş, Ankara Hukuk Fakültesini bitirmiş, 31.01.1945 tarihinde Mülazım unvanıyla Danıştay’da göreve başlamıştır.

Muavinlik, Kanunsözcülüğü, Başyardımcılık görevlerinde bulunmuş, 09.10.1963 tarihinde Danıştay Üyeliğine seçilmiştir. 15.09.1981-26.01.1982 tarihleri arasında Danıştay Başkanlığına vekalet etmiştir.

26.01.1982 tarihinde Danıştay Başkanlığına seçilen Orhan Arif Özdeş 20.05.1987 tarihinde yaş haddinden emekliye ayrılmıştır.

Bu yazı Danıştay kategorisine gönderilmiş ve , , , ile etiketlenmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

Bir cevap yazın