Erol Çırakman

Danıştay eski başkanı Erol Çırakman 02.09.1935 tarihinde İstanbul Tuzla’da doğmuştur. Ankara Hukuk Fakültesinden 1957 yılında mezun olmuş, TODAİE’yi bitirmiştir.

Erol Çırakman 29.06.1960 tarihinde Danıştay Yardımcısı unvanıyla mesleğe başlamış, 29.01.1979 tarihinde Danıştay Üyeliğine seçilmiştir. Uyuşmazlık Mahkemesi ve Hakimler ve Savcılar Yüksek Kurulu Üyeliklerinde bulunmuştur.

03.01.1991 tarihinde Danıştay Dördüncü Daire Başkanlığına seçilen Erol Çırakman 17.02.1998 tarihinde Danıştay Başkanlığına seçilmiş, 02.09.2000 tarihinde yaş haddinden emekliye ayrılmıştır.

Bu yazı Danıştay, Hakimler kategorisine gönderilmiş ve , , ile etiketlenmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

Bir cevap yazın