Osman Arslan

Osman Arslan

21.12.1942 tarihinde Kalecik’te doğmuştur. Kırıkkale Lisesini bitirmiş, Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesinden 1964 yılında mezun olduktan sonra, askerliğini Vize’de yedek subay olarak yapmıştır.

Keskin hakim adayı olarak mesleğe başlayan Osman Arslan, sırasıyla Göksün, Osmancık, Şanlıurfa, Düzce ve Ankara Hakimliği görevlerinde bulunmuştur. 

23.6.1987 tarihinde Yargıtay Üyeliğine seçilen Osman Arslan, Yargıtay Büyük Genel Kurulunca 18.1.1994 tarihinde ilk kez, 3.2.1998 tarihinde ikinci kez, 4.2.2002 tarihinde üçüncü kez Yargıtay Onaltıncı Hukuk Dairesi Başkanlığına, bu görevini sürdürürken 02.12.2004 tarihinde de Yargıtay Büyük Genel Kurulu’nca, Yargıtay Birinci Başkanlığı’na seçilmiş olup, 20.12.2007 tarihine kadar görev yapmıştır.

Fransızca bilen Arslan, evli ve üç çocuk babasıdır.

Bu yazı Hakimler, Yargıtay kategorisine gönderilmiş ve , , ile etiketlenmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

Bir cevap yazın