Sumru Çörtoğlu

Sumru Çörtoğlu Sumru  Çörtoğlu (1943 -  .... )

13.05.1943 tarihinde Tokat’da doğmuştur. Ankara Kız Lisesini bitirmiş, Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesinden 1966 yılında mezun olmuştur.

Sumru Çörtoğlu 29.12.1966 tarihinde Danıştay Yardımcısı unvanıyla mesleğe başlamış, 14.05.1981 tarihinde görev unvanı Danıştay Tetkik Hakimi olarak değişmiştir. Danıştay Kıdemli Tetkik Hakimliği görevinde de bulunan ve 10.09.1992 tarihinde Danıştay Üyeliğine, 12.02.2001 tarihinde ise Danıştay Dördüncü Daire Başkanlığına seçilen Sumru ÇÖRTOĞLU, evli ve iki çocukludur.

02.05.2006 tarihinde Danıştay Başkanlığına seçilen eski Danıştay başkanı Sumru Çörtoğlu, 13.05.2008 tarihinde yaş haddinden emekliye ayrılmıştır. 

Bu yazı Danıştay, Hakimler kategorisine gönderilmiş ve , , ile etiketlenmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

Bir cevap yazın